General Mobile Yerli Üretim Konusunda Açıklamada Bulundu!

GM 8 ve GM 8 Go dışında iki yeni telefon daha piyaaya süreceğini açıklayan General Mobile, yerelleşme konusunda önemli adımlar atacağını söyledi...


ABD ile ekonomik savaş sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin akıllı telefon piyasasında yerli üretime yönlenmesi geektiğini açıklamış.

O zamandan beri çeşitli atılımlarda bulunan birçok yerli şirket oldu. Onlardan birtanesi General Mobile oldu. Firma başkanı sebahattin Yaman, bu yerel çalışmalar konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Yama; Yerli bir marka olarak Türkiye'de teknoloji geliştiren General Mobile, bugün sadece Türkiye'de değil uluslararası pazarlarda da başarısını kanıtlamış. General Mobile dünyanın önde gelen mobil teknoloji şirketleri ile çalışarak 33 ülkede faaliyet gösteriyor.

İhracat yaptığı bazı ülkelerde kısa sürede ilk 5 markadan biri olma başarısını gösteren General Mobile, yaklaşık 50 milyon TL tutarında ihracat ile 2017'de toplam satışlarının yüzde 15'ini yurt dışı pazarlardan elde etti.

Bugün bin 257 çalışanıyla dünya liderliği yolunda ilerleyen şirketimiz, yıl sonuna kadar bin 500 çalışana ulaşmayı hedefliyor. Türkiye'nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolu, öz kaynaklarla teknoloji geliştirmek ve ihraç etmekten geçiyor.

Bunu gerçekleştirebilmek için ise inovasyon ve Ar-Ge'nin önemi elbette çok büyük. Ar-Ge çalışmalarımıza 2017 yılında yaklaşık 15 milyon TL yatırım yaptık ve 2018 sonu itibarıyla ise yaklaşık 30 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ar-Ge Merkezimizde yılda en az 2 yeni model üretiyoruz" dedi.

Bu sene içerisinde GM 8 ve GM 8 Go dışında iki yeni telefon daha piyasaya süreceklerini açıklayan Yaman, yerelleşme konusunda önemli adımlar atacaklarının bir kez daha altını çizdi.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları