General Mobile GM 9 Pro Geliyor!

Türkiye'de üretim yapmaya hazırlanan şirketin yeni telefonu General Mobile GM 9 Pro ile ilgili bilgiler sızdırıldı...


General Mobile uzun seneler Türkiye'de satılan bir markadır. Türk markası olan şirket şimdiye kadar telefonlarını yurtdışında üretiyordu. Fakat şirket geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile Türkiye'de telefon üretimine başlayacağını açıkladı. Bu amaçla telefon üretimine başlayacağını açıkladı. Bu amaçla beraber bir telefon fabrikası da kuran şirket önümüzdeki günlerde General Mobile GM 9 Pro modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Türkiye'de üretilecek ilk modellerden biri olan General Mobile GM 9 Pro ile ilgili detaylar henüz net değil. Fabrika gezisi için basınla paylaşılan davette ortaya çıkan fotoğrafa göre telefonun arka yüzünde dual kamera teknolojisi yer alacak. Yine davet fotoğrafından anlaşıldığına göre telefonunun arka yüzünde parmak izi okuyucu yer alacak.

Alt yüzünde muhtemelen USB 3.0 Type-C bağlantısı ve 3.5 mm kulaklık çıkışı yer alacak. Ayrıca güç tuşunun kırmızı renkli olması da ilginç bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Pro isminin verilmesi telefonun diğer modellere göre biraz daha güçlü olacağı izlenimini verirken ekran boyutunun da büyük olması bekleniyor.

Telefon resmi olarak 11 Eylül 2018 tarihinde tanıtılacak. O güne kadar elimizdeki bilgilerin bu kadar olduğunu belirtelim.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları