Gençlerde Antidepresan İşe Yaramıyor!

Antidepresan kullanan gençler üzerinden yapılan bir araştırmada ilaçların gençler üzerinde hiçbir etkisinin olmadığı öğrenildi.

Antidepresan kullanımı ile ilgili yapılan bir araştırmada oldukça ilginç sonuçlara ulaşıldı. 9 ile 18 yaş arasındaki gençler üzerinde yapılan araştırmada bu yaşlarda antidepresan kullanan kişilerde antidepresanın hiçbir şekilde etki etmedi anlaşıldı.

Kullanımı Gereksiz Mi?

Antidepresan kullanan genç hastaların yakından incelenmesi ve çeşitli testlerinin yapılmasıyla ortaya çıkan bu sonuçlarda antidepresan ile tedavi edilen çocuklarda başarıya ulaşma oranı sadece yüzde 1.6. Bu bakımdan gençlerde antidepresan kullanımının istenen sonuçları vermediği ve herhangi bir etki yaratmadığı da gösterilirken araştırma 2005 ile 2012 yılları arasını kapsıyor. Bu

Kullanan Kişi Sayısı Yüksek

Konuyla ilgili yapılan önemli bir çıkarım ise antidepresan kullanan kişilerin oldukça fazla olması. Yapılan araştırmalarda 6 ile 12 yaş arasındaki çocukların yüzde üç oranında antidepresan kullandığı, 12 ile 18 yaş arasındaki gençlerin ise yüzde 6 oranında antidepresan kullanarak ağır depresyonda olduğu belirlendi.

Antidepresanların çocuklarda istenen sonuçları vermemesinin ya da bu yaşanan durumun sebeplerini detaylı olarak açıklanmaması pek çok soru işaretinin oluşmasına neden olurken yapılan araştırmalar ile ilgili elde edilen bulgular pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi