Gelecekte Otomobil Sektörünü Neler Bekliyor?

Los Angeles'ta düzenlenen otomobil fuarında Ford'un CEO'su Mark Fields, gelecek yıllardaki planlamalar ile ilgili detayları paylaştı. İşte detaylar.

Otonom otomobillerin piyasaya çıkması pek çok farklı kullanım alışkanlığının kazanılmasını sağlarken kişiler artık araç tercihlerinde daha çok otonom araçları kullanmayı uygun görüyor. Otonom araçların tercih edilmesi markaların bu alanda çalışma yapmasını zorunlu kılarken özellikle gelecek yıllardaki tüm araçların otonom özelliğe sahip olması bekleniyor.

Ford'un CEO'su Mark Fields’ten Açıklamalar

Los Angeles'ta düzenlenen bir otomobil fuarında Ford CEO’su tarafından yapılan açıklamalar geleceğe yönelik önemli bilgiler sunarken özellikle gelecek yıllarda otomobil almaktan ziyade kiralamanın çok daha popüler olacağı belirtildi. Araçların otonom özelliğe sahip olması robot bir şekilde çalışmasını sağlarken kişilerin araçlarını istediği yere çağırarak ulaşımını sağlayabileceği ve aynı zamanda araçların masrafları ya da sorunlarıyla uğraşmaktan kurtularak kiralama yöntemiyle daha uygun bir hizmet alabileceği belirtildi.

2021 Kırılma Yılı Olacak

2021 yılı itibariyle otomobil sektörüne kırılma dönemini yaşayacağını söyleyen Ford CEO’su bu konuda özellikle Toplu taşıma araçlarının daha çok ilgi çekeceğini söyledi. Otonom araçların konforlu, rahat ve sorunsuz bir hizmet verecek olması kişilerin ulaşımını sorunsuz bir hale getirdiği gibi toplu taşımayla da ulaşımı kolay bir hale sokacak. Bu bakımdan şehir yönetimlerinin vereceği destek ile birlikte otomobil markaları farklı projeler üzerinde çalışacak. Gelecek yıllarda şu anda olduğu gibi yüksek otomobil satışlarının yaşanması beklemezken otonom sürüş otomobil dünyasını yeni baştan değiştirebilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları