Garmin Akıllı Saat Satışlarında Lider

Akıllı saat sektöründe her ne kadar son dönemlerde düşüş yaşansa da bu düşüşten etkilenmeyen Garmin sektörde yükselişini sürdürüyor.

Giyilebilir teknoloji ürünlerin son dönemlerde piyasalarda daha fazla ilgi göreceği şeklinde yorumlansa da açıklanan raporlarda bu durumun tam tersi bir sonuç görüldü. Öyle ki kullanıcıların giyilebilir teknolojilere çok fazla ilgi göstermediği ve son dönemlerde bu alandaki satışların giderek düştüğü belirtilirken bu konuda tek bir istisna yaşandı.

Apple tarafından piyasaya sunulan Apple Watch modelinde dahi düşüş yaşanırken piyasadaki satışlarını artırmayı başaran Garmin, çok daha yüksek rakamlara ulaşmayı başardı. Bu bakımdan akıllı saat sektörünün şu anda parlayan yıldızı Garmin.

600 Bin Barajı Aşıldı

Açıklanan son rakamlarda kısa süre içerisinde 600 bin satış barajının aştığı belirtilen marka, böylece şu an için en yüksek satış rakamlarına ulaşan firma olarak ön plana çıkıyor.

Garmin tarafından yapılan tanıtımların zamanlaması oldukça uygun olurken bu satış rakamlarına da yansıyor. Öyle ki konuyla ilgili yapılan analizlerde özellikler firmaların tanıtım için zamanlama dönemlerinde hatalı olduğu ve bu zamanlama hatalarının da satışlara direkt etki ettiği belirtiliyor. Ayrıca sektöre yönelik yapılan değerlendirmelerde genel olarak bir düşüş yaşanmış olsa da 2017 yılı itibariyle sektörün yeniden toparlanacağı ve cihazların yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği belirtiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları