Galaxy Tab A Özellikleri Neler? S Pen Kullanım Detayları

Samsung tarafından üretimi gerçekleştirilen yeni bir Galaxy Tab A modeli, görücüye çıkarıldı.

Bugüne kadar tabletlerde kalem kullanımı çok sık rastlanan bir durum olmazken, Samsung önemli bir çalışmaya imza attı. Samsung tarafından yapılan son tanıtımda Galaxy Tab A modelinin teknik özellikleri ve özellikle S Pen kullanımı ile ilgili detaylara paylaşıldı. Daha önce Galaxy Tab A modeli ile ilgili önemli bilgiler sızdırılmış olsa da bilgiler doğrulanamadığı için soru işaretleri bulunuyordu. Fakat Samsung tarafından yapılan tanıtımlar ile birlikte bu konudaki tüm soru işaretleri de giderilmiş oldu.

Galaxy Tab A Teknik Özellikleri Neler?

Galaxy Tab A için en dikkat çeken noktalardan birisi S Pen kullanımının mümkün olması. Kutu içeriğinde S Pen ile birlikte gelen Galaxy Tab A, 10.1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Üstelik ekran Full HD desteklemesi ile birlikte görüntü kalitesini de yükseltiyor. Samsung tarafından üretimi yapılan Exynos 7870 işlemcinin tercih edildiği model, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile desteklemiş durumda. Üstelik microSD kart desteği ile birlikte kişiler depolama konusunda sorunsuz bir şekilde işlemlerini halledebiliyor.

Arka kamera 8 MP ile pratik bir kullanım sunarken, ön kamerada 2 MP’lik bir donanım tercih edilmiş. Bu düşük özelliklere karşın kamera performansının da iyi olduğu cihazda, en önemli gelişmelerden birisi de batarya. 7.300 mAh batarya kapasitesi ile gelen Galaxy Tab A, 14 saate varan kesintisiniz bir kullanım sunuyor.

Android 6.0 Marshmallow yüklü gelen Galaxy Tab A, 440 dolarlık bir etikete sahip.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları