Galaxy S6, Nougat İle Çok Daha Güçlü!

Samsung tarafından piyasaya sunulan Galaxy S6 için Android 7.0 işletim sistemi güncellemesi gelecek. İşte detaylar.

Samsung’un şu anda piyasadaki en önemli modellerinden olan Galaxy S6 için Android 7.0 Nougat güncellemesi duyuruldu. Yapılan açıklamaların ardından özellikle telefon kullanıcılarının büyük bir beklenti içerisine girdiği görülürken Galaxy S6 Android 7.0 Nougat güncellemesi ile birlikte ciddi bir performans artışının yaşanacağı da görüldü.

Test Sonuçları Sızdırıldı

Konu ile ilgili sızdırılan bilgilerde Samsung Galaxy S6 modelinin çok daha güçlendiği belirtilirken yapılan test sonuçları bu konuda ciddi bilgiler sunuyor. Daha önce Android 6.0 işletim sistemi ile piyasaya giriş yapan Galaxy S6 yapılan testlerde çekirdek testinde 1257 puan çoklu çekirdek testinde ise 3867 puan alarak piyasaya sunulmuştu. Android 7.0 işletim sisteminin kullanıldığı cihazlarda ise rakamlar yükselmiş durumda. Çekirdek bölümünde 1369 puan alan Android 7.0 destekli Galaxy S6 çoklu çekirdek testinde 4577 puana kadar ulaşmayı başarmış.

Bu bakımdan yeni telefon modelinde performansın çok daha üstün olacağı şimdiden kesin bir şekilde görülebiliyor. Sızdırılan görüntüler ile birlikte Samsung'un yeni işletim sistemi güncellemesi için çalışmaların büyük bir bölümünü tamamladığı da öğrenilirken önümüzdeki dönemlerde kademeli bir şekilde güncellemenin tüm cihazlara sunulması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları