Galaxy Note 9'da Note 7 Gibi Patladı!

ABD'de yaşanan bir olayda çantasında Samsung Galaxy note 9 telefon bulunan bir kadının telefonu patladı. İşte detaylar...

İki yıl önce yaşanan Galaxy Note 7 faciasından sonra bugün ABD'de gerçekleşen olay yinemi sorusunu akıllara getirdi. ABD'de yaşanan olayda Diane Chung isimli kadının çantasında bulunan telefon aşırı ısınma sonucunda patladı.

Galaxy Note 9'da Galaxy Note 7 gibi patladı. Olayla ilgili olarak Samsung'a dava açan kadının başına gelen bu patlama ile ilgili Samsung cephesinden de açıklama geldi. Bugüne kadar Galaxy Note 9 ile ilgili olarak böyle bir olayın yaşanmadığını belirten Samsung yetkilileri Note 7'deki gibi bir sorun olmadığının ısrarla altını çizdi.

Bugüne kadar bu olayı dışında Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili benzer bir olay bildirilmedi. Kısa süre önce Türkiye pazarında da satışa sunulan telefonla ilgili olarak Samsung gerekli önlemlerin alındığı ve Note 7 gibi bir olayın olmaması için gerekli önlemlerin alındığı açıklanmıştı.

Samsung tarihinin en büyük fiyaskosu olan Galaxy Note 7 piyasaya sürüldükten sonra pilinde sorun olduğu için tleefonlar patlamaya başlamıştı. Ardından telefonlar apar topar piyasadan kaldırıldı Samsung bü yüzden milyonlarca dolar zarar etti. İş öyle bir hale geldiki uçağa bindiğinizde Galaxy Note 7 cihazlarınız alınmadı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları