Galaxy Note 9 Alana Gear VR Adaptörü Hediye!

Galaxy Note 9'da ortaya çıkan Gear VR sorunu, Samsung'un ücretsiz adaptör dağıtmasına neden oldu...


Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9, tanıtılmasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Samsung daha çok müşteri çekmek için kullanıcılarına ek bir cihazı hediye ediyor.

Şirketin sağlam cihazlarından biri olan sanal gerçeklik uygulaması, Galaxy Note 9'da Gear VR ile çalışmayarak sorun yaratmıştı. Bunun sonucunda Samsung, özümü kullanıcılarına ücretsiz adaptör vermekte buldu.

Galaxy Note 9'un Gear VR ile kullanılmasına olanak sağlayan USB Type-C adaptör Samsung'un sorun çözümü için bulmuş olduğu en iyi yöntemi ile karşımızda olacak.

Fakat şunu belirtelim ücretsiz dağıtım işlemi şu anda sadece ABD'de kullanıcıları için geçerli ve aynı yöntemin Türkiye'de de olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Özellikle ülkemizde oldukça pahalı olan Note 9'da böylesine ufak bir hata ile karşılaşması bazı kullanıcıları zor duruma sokabilir. Bu noktada sizler de sahip olduğunuz Gear VR ile Note 9 cihazınızı kullanamadıysanız, cihazı sanal gerçeklik gözlüğüne takmak için güç uygulamanıza gerek yok.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları