Galaxy Note 7 Tarih Oldu!

Samsung'un Galaxy Note 7 faciasından çok fazla ders almış olsa da cihazı şirket tarihinden silmek için elinden geleni yapıyor...


Galaxy Note serisi dediğimiz zaman genelde kaliteli oluşları ile aklımıza gelmektedir. Belki de Samsung'un en iyi telefon serisi olarak nitelendirebiliriz.

Samsung tarihinin en büyük fiyaskolarından biri olan galaxy Note 7 olayı da Galaxy Note serisine kara leke oldu. Samsung Galaxy Note 7 faciasından sonra kendini tüketicilere affettirmek için elinden gelen herşeyi yapmasına rağmen konu uzadıkça uzadı ve alay konusu oldu.
Hatta bazı uçak firmaları Note 7'si olan yolcular için uyarı panoları bile astı. Samsung Galaxy Note 8 ve Galaxy Note 9 gibi yılın telefonu olmaya aday iki güçlü telefonu kullanıcılarına başarılı bir şekilde sundular.

Samsung, Galaxy Note 7 faciasından çok fazla ders almış olsa da cihazı şirket tarihinden silmek için de elinden geleni yapıyor gibi gözüküyor. Şirket, son yayınladığı infografik tablosu ile Galaxy Note serisinin tarihini gözler önüne serdi ve evet bu liste içerisinde Note 7 yer almıyor.

Yayınlanan tabloda Galaxy Note serisindeki tüm modeller teker teker gösteriliyor. Ancak Galaxy Note 7 bu listede kendisine yer edinememiş. Üstelik ilginç bir şekilde bizzat Samsung tarafından satışa sunulan Galaxy Note FE de listede yer almıyor. Galaxy Note 5’ten direkt Galaxy Note 8’e geçilmiş. Bu bir hata mı yoksa bilerek mi yapılmış henüz bilinmiyor ancak bu kadar bariz bir hatada görülmeyecek gibi değil.

Olay sadece bununla da sınır değil. Samsung, Galaxy Note 9 lansmanından önce yayınlamış olduğu bir tanıtım videosunda infografikte olduğu gibi tüm Galaxy Note serisi modellerini göstermiş, fakat Galaxy Note 7 bu videoda da kendisine yer edinememişti.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları