Fortnite'ta Bulunan Nazi Amblemi Olay Yarattı!

Fortnite'da oyuncuların döşedikleri zeminde matal parçaların birleştiği noktada Nazi Partisi Svastika'ya benzer bir amblemin oluştuğunu keşfettiler..Her geçen gün oyunlarda bulunan göndermeler karşımıza sürpriz gibi çıkıyor. Bunlara bir yenisi daha Fortnite'dan geldi.

Geçtiğimiz günlerde bazı Fortnite Battle Royal oyuncuları Nazi amblemini andıran bir logo keşfettiler. Arkası gelecek olan bu haberin başını ağrıtacağından emin olan yapımcı Epic Games oyuna müdahale ederek Nazi amblemni oyundan kaldıracağını duyurdu. Aslına bakacak olursanız oyunda net bişey yok. Sadece malzemeleri birleştirdiğiniz zaman oluşan bir benzemeden başka birşey değil.

Fortnite Battle Royal oldukça büyük harita yapısıyla içinde keşfedecek çok fazla şey barındıran bir oyun. Harita içinde inşa yapılmasına da olanak veren Fortnite Battle Royal, bu yönüyle rakiplerinden ayrılıyor diyebiliriz.

Fakat geçtiğimiz gün yapılan bir keşif pek çok oyuncunun tepkisini çekti. Oyunda kendi döşedikleri zeminde metal parçaların birleştikleri noktada Nazi Partisi Svastika'ya benzer bir amblemin oluştuğu görüldü.

Oluşan bu amblem sosyal medyada oldukça tepki çekti. Haberlerin hızla yayılması üzerine Epic Games, gelecek hafta bir güncelleme yayınlayarak bu durumu düzelteceklerini ve artık metal parçalara birleştirildiğinde daha farklı görüneceklerini ifade etti.

Bakalım oyunun dünyasında başka ne gibi gizemler bizleri karşılayacak ilerde göreceğiz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları