Fortnite'ın Öğrencilere Mesajı Var!

Derste Fortnite oynayan öğrencilerden rahatsız olan bir öğretmenin, geliştirici şirket Epic Games'e e-posta göndererek yardım istemesi yanıtsız kalmadı...

Dünyada en çok oynanan oyunların başında gelen Fortnite piyasaya girdiğinden beri kraliyet tacını elinde tutmayı başardı. Oyunda sürekli olarak güncellemeler yapılıyor. En son ünlü şarkıcı Drake'ın da bir Twich kanalı üzerinden oyuna katılması ile gündemden düşmeyen Fortnite, her geçen gün oyuncu kitlesini genişletmeye devam ediyor. Son gelen güncelleme ile oyun deneyiminizi mobil cihazlara taşıyan Epic Games'in gençlere bu konuda ufak bir mesajı var.

Epic Games'in topluluk yöneticisi olan Smith'in paylaştığı görsel herkesin dikkatini çekti. Gençlere "Bay Hillman derste oyun oynamayı kesmenizi istiyor" Yazılı bir yükleme ekranı paylaşan Smith bu güncellemeyi yapmasının sebebi olarak geçenlerde ofise gelen bir postaya bağlıyor.

Olayı anlatan Smith, kendisine derste sürekli oyun oynalan öğrencilerinden şikayet eden bir e-posta geldiğini belirtti. Hillman isimli öğretmenin gönderdiği bu e-posta için harekete geçen geliştirici firma, bu şekilde bir tepki verdi. Bu şirin tepkinin öğrenciler üzerinde nasıl bir etkisi olacağı bilinmese de hoş bir anı olarak hafızalarda kaldığını belirtelim.

Kısa bir süre önce mobil platformlara da gelen Fortnite, en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun mobil sürümünün tanıtımını aşağıda izleyebilirsiniz:

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları