Fortnite Mobile Beta Android Sürümü Kullanıma Sunuldu!

Popüler Fortine oyununa sonunda Android işletim sistemli mobil cihazlara geliyor. Fortine Mobile Beta Android sürümü kullanıma sunuldu...


Oyun severlerin uzun zamandır merakla beklediği Fortnite Mobile Beta Android cihazlar için kullanıma sunuldu. Fortnite Mobile Beta ile oyun keyfi artık mobil cihazınızda olacak. Geliştiricilerin Epic Games'in yaptığı ve bir yıl içinde oynanan oyunlardan 125 milyondan fazla oyuncuya ulaşarak dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Fortnite bugün itibarıyla Android kullanıcılarına sunuldu.

Halihazırda PC, Mac, Play Station 4, Xbox One, Nintendo Switch ve iOS platformlarında oynanabilen oyun böylece bütün büyük platformları içeriyor. Fortnite’ın Beta’sı ilk aşamada yalnızca belirli Samsung Galaxy serisi cihazlara sahip oyunculara açık olacak. Samsung Galaxy serisi harici cihazların sahipleriyse bugünden itibaren fortnite.com/android adresinden Beta için ön kayıt yaptırabilecekler. Ayrıca Samsung Note 9 veya Galaxy Tab S4 satın alan oyuncular benzersiz Galaxy kıyafetine de sahip olacaklar.

Fortnite’ın Android Beta’sı ilk etapta aşağıdaki Samsung cihazlara açık olacak. 13 Ağustos itibariyle de diğer marka Android cihazlar da oyunu oynayabilecekler.

Samsung Galaxy A5 (2017)
Samsung Galaxy A7 (2017)
Samsung Galaxy J7 Prime (2017)
Samsung Galaxy J7 Pro (2017)
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy On7 (2016)
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8+

Fortnite’ın Android sürümü Google Play Store’da yer almayacak ve yalnızca oyunun resmi sitesi olan fortnite.com üzerinden indirilecek. Ayrıca Android sürümündeki oyuncular PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, Mac ve iOS sürümlerindeki arkadaşlarıyla birlikte oynayabilecek ve diğer platformlarda kaydettikleri ilerlemeye ve satın aldıkları eşyalara bu sürümde de sahip olacaklar.


Oyunun iOS sürümü ise geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulmuştu. Eğer iOS işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa buraya tıklayarak Fortnite'ı indirebilir ve ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları