Fornite oyunu 3 ayda 100 milyon dolardan fazla kazandı!

Fortnite'ın mobil versiyonu, üç ay önce kullanıma sunulduğundan beri iOS'ta 100 milyon dolarlık gelir elde etti.

Fortnite, iOS'taki ilk 90 günde 100 milyon dolar gelir elde ederken iOS'taki PUBG 60 günde sadece 5.2 milyon dolar hasılat yaptı. Dahası, aynı zamanda, Supercell'in Clash Royale'sinin ilk 90 gün içinde yaptığı gibi, mobil oyun tarihinin en başarılı lansmanına sahip bir unvan kadar, yaklaşık olarak yüzde 65'ini elde etmeyi başardı. Fornite'nin en iyi bilinen rakibi olan PlayerUnknown'ın Battlegrounds'ı geride kalmış ve iOS'ta bugüne kadar sadece 5.2 milyon dolarlık bir paya sahip oldu.

Uygulama analiz platformu Sensor Tower'a göre, “Fortnite” ilk 90 günde iOS'ta 100 milyon ABD Doları gelir elde etti. Sensor Tower, bunun “Clash Royale” ve “Pokémon GO” nun arkasındaki gelir açısından üçüncü en başarılı mobil lansmanını “Fortnite” yaptığını söyledi.

Oyun şu anda yalnızca iOS'ta, ancak bu yaz Android'de kullanıma sunulması bekleniyor. Aslında, Fortnite tüm platformlarda popüler bir teklif olmaya devam ediyor ve son olarak Nintendo Switch'deki ilk gününde 2 milyon indirme gerçekleştirdi ve bir yıldan kısa bir sürede dünya çapında 125 milyon kayıtlı oyuncuya ulaştı.

Uygulama analitiği platformu Sensor Tower'a göre, çok oyunculu savaş-royale oyunu “Fortnite”, iOS cihazlarda ilk 90 gün içinde 100 milyon ABD Doları (76 milyon £ / 135.000 $) kazanç sağlayarak yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları