Firefox'ta İndirme Saati Nasıl Planlanır?

Firefox için kişilerin indirme saatlerini belirlemesi için öncelikli olarak eklenti kullanması gerekmektedir.

Adil kullanım kotasının dolmaması için indirme işlemlerinin 02.00 - 08.00 arasında yapılması gerekir. Bu saatlere göre indirme işlemlerinin ayarlanması ve bilgisayarın açık bırakılması ile birlikte sabaha kadar istediğiniz dosyalar bilgisayarınıza inmiş ve üstelik AKK’den de yememiş olursunuz.

Firefox üzerinden indirme işlemlerini yapmak isteyenlerin bu konuda küçük bir eklentiyi kurması gerekir. Eklenti kurulduktan sonra ise belirlenecek saatler içerisinde kolay bir şekilde indirme işlemleri yapılabilmektedir.

Download Scheduler isimli eklentiyi indirerek planlı indirme işlemlerinize başlayabilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcıyı yeniden başlatmalı ve indirmek istediğiniz içeriği indirmeye başlamanız gerekir. İndirme seçeneklerinde ise Schedule Link As... Tercih edilmesi gerekir. Bu seçenek seçildiğinde şöyle bir ekran açılır.

Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

Bu ekranda istediğiniz saati tercih ederek indirme işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu konuda bilgisayarın saatlerde açık kalmasını da unutmamanız gerekir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları