FIFA 19 Mağdurlarına Para İadesi Yapılacak!

Sony, 12 Eylül'de oyun indirime girmeden önce satın alan bütün oyunculara fiyat farkını iade etme kararı aldı...

Geçtiğimiz günler sizlere FIFA 19'un PS Store üzerinde fiyatının 209 TL'ye düştüğünü aktarmıştık. Söz konusu düşüşün bir hata sonucunda yapıldıığı ortaya çıkmış ve oyun ardından eski fiyatına düşürülmüştü.

Bunun üzerine oyuna daha fazla para ödemesi yapan oyuncular, PlayStation Türkiye Forumu üzerinden isyan etmiş ve tartışmaların çıkmasına sebebiyet vermişti. Sonunda Sony'nin bu hatadan sonra nasıl bir politika izleyeceği belli oldu.

Sony, 12 Eylül'de oyun indirime girmeden önce satın alan bütün oyunculara fiyat farkını iade etme kararı aldı. Sony konuyla ilgili olarak; "Malesef, FIFA 19 içeriği için ön sipariş fiyatları Playstation Store Türkiye üzerinde yaklaşık 12 saat boyunca yanlış fiyatlandırıldı ve bu hatadan haberimiz olur olmaz fiyatlar tarafımızca düzeltilerek doğru fiyata geri çevrildi.

Siz siparişinizi tamamladığınızda, PlayStation Store üzerinde bu içerik için doğru fiyat gösterilmekteydi ve bu sipariş için sizden normalde olması gereken doğru tutar tahsil edildi.

Ancak, bir iyi niyet göstergesi olarak, ön siparişinizi tamamladıktan sonra sizden tahsil edilen tutar ve PlayStation Store üzerinde hatalı olarak gösterilen tutar arasındaki farkı Cüzdan hesabınıza iade edeceğiz." açıklamasında bulundu.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları