Fiat Aegea Kaç Liradan Satılacak?

Fiat tarafından tasarlanan ve üretimine başlanan Fiat Aegea için merak edilen konulardan birisi de otomobil fiyatının ne olacağı. İşte Fiat Aegea ile ilgili tüm detaylar…

Bursa merkezinde yapılan üretimler ile Türkiye'nin dışında ihracatta da önemli bir rol oynayan ve otomotiv sektörünün lokomotiflerinden olan Fiat, yeni modeli ile göz dolduruyor. Özellikle reklam tanıtımları ile farklı bir izlenim uyandıran ve yollarda görmeye başlayacağımız Fiat Aegea, en çok Linea ile karşılaştırılıyor.

4.5 metre uzunluğundaki yeni araç modelinde 1.78 metre genişlik ve 1.48 metrelik yükseklik bulunuyor. Özellikle bagaj ve iç hacmi geniş olan araç sayesinde geniş aileler rahat bir şekilde otomobil konusundaki sorunu çözebilecek. 120 ve 95 güç üreten ve dizel motorlu Fiat Aegea’nın aynı zamanda iki farklı benzinli motor seçeneği de bulunuyor. Otomatik vitesli olarak da satın alınacak Fiat Aegea yakıtta da oldukça cimri. Fiat Aegea ile yapılan testlerde 100 kilometrede 4 litrelik bir yakıt tüketiminin olduğu ifade ediyor.

Konfor ve teknolojinin bir arada buluşturulduğu Fiat Aegea’nın iç mekânında dokunmatik ekran bulunurken, hands free bluetooth, mesaj okuyucu, ses tanıma, USB, AUX ve iPod bağlantı gibi farklı özellikler barındırılmış durumda. Bu açıdan kişilerin farkı ihtiyaçlarının da giderilebileceği Fiat Aegea, Ekim ayından itibaren Türkiye yollarında görülecek.
Fiat Aegea için fiyat konusunda da açıklama yapılırken, otomobilin 45 binden başlayan fiyatlar ile satılacağı belirtiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları