Farklı Bir Cihaz: Garmin Fenix Chronos

Akılı saat sektörüne giriş yapan Garmin Fenix, oldukça farklı ve ilginç bir cihazın tanıtımın gerçekleştirdi.

Akıllı saat gibi giyilebilir teknolojilerde rekabet giderek artarken, pek çok marka da yeni cihazları ile bu sektörlere giriş yapıyor. Elde edilen son bilgilere göre Garmin Fenix tarafından yeni bir akıllı saatin geliştirildiği ifade edilirken, bu yeni model ile birlikte akıllı saat sektöründe bir alternatif daha yaratılmış oldu.

Etiket Fiyatı 1000 Dolar!

Garmin Fenix tarafından yapılan tanıtımlarda en dikkat çeken detay, cihazın etiket fiyatı oldu. Öyle ki yapılan resmi açıklamalarda cihazın 1.000 Dolar’dan satılacağı açıklandı. Bu rakamlar göz önüne alındığında cihazın ortalama 3 bin TL’nin üzerinde bir etiket fiyatı bulunuyor. Akılı saat sektöründeki pek çok saate göre oldukça yüksek olan bu fiyatın, satışlarda ciddi bir handikap yaratması bekleniyor.

Özellik Yok!

Tanıtım sonrasında en çok tartışılan konuların başında cihazın çok fazla bir özelliğinin olmamasına rağmen bu kadar yüksek bir etiket fiyatının belirlenmesi oldu. Bu kapsamda özel bir tasarım ve malzeme olmamasına karşın fiyat çok üst seviyede belirlenmiş durumda. Saatin tasarımında paslanmaz çelik kullanılırken, bu sayede 100 metreye kadar suya dayanıklılık elde edilmiş durumda. Dokunmatik bir ekranı bulunmayan saat, klasik saatlerin biraz daha gelişmiş versiyonu.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları