Facebook'un içinde yeni bir arkadaşlık uygulaması!

Sosyal ağ devi Facebook, 1 - 2 Mayıs 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleşen F8 konferansındaki web sitesiyle ilgili birçok duyuruyu açıkladı.

Mayıs ayının ilk haftasında Facebook F8 konferansı başladı. Her sene olduğu gibi, Mark Zuckerberg, şirketin şu anda üzerinde çalıştığı ve en önemli uygulamalardaki gelişmeleri ve değişiklikleri duyurduğu birçok şey sunuyor. Cambrigde Analytica skandalı nedeniyle Facebook son haftalarda dile getirilmiş olsa da, diğer konular için yeterli zamanın olmadığı anlamına gelmez.

Sunulan yeniliklerden bazıları, doğrudan gizlilik ortamına atıfta bulunarak Facebook kullanıcılarının, verilerinin kötü bir şekilde kullanılmadığı inancından kaynaklanan belirli bir psikolojik rahatlık ölçüsünü elde etmelerini sağlıyor. Diğerleri, her zaman pratik olmayan, ancak “Facebook'un da bunu yapabileceğini” gösterecek yeni bir şey gösterme ihtiyacından ortaya çıktı.

Facebook, ana uygulama bölgesinin dışındaki her şeyle arkadaşlık fonksiyonunu tanıttı.Yeni arkadaşlık edinmek isteyen insanlar, sadece arkadaşlarımız olmayan kişiler tarafından görülebilecek ve FaceDate aracılığıyla bir ortak aramaya karar verecek ayrı bir profil oluşturabilecekler. Facebook, diğer kişilerin hesaplarını görmenize yardımcı olacak, önerilerimizi faaliyetlerimize göre eşleştirmeye çalışacaktır. Yabancılardan gelen iletiler ek gizlilik sağlamak için Messengeer'de değil, ayrı bir gelen kutusunda görünecektir.

FaceDate duyurusu bile şimdiden Tinder'in hisselerini düşürmeye başladı. Facebook, Cambridge Analitik skandalıyla ilgili olarak, sosyal ağ tarafından toplanan verilerin ve uygulamaların reklam ve analiz oluştururken nasıl kullanıldığını kontrol etmemize yardımcı olacak yeni bir gizlilik koruma işlevi oluşturuyor. Söz konusu özellik ile birlikte Facebook yaşadığı skandalın da üstünü örtmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Peki siz Facebook'un bu olası özelliği için ne düşünüyorsunuz?

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları