Facebook'a Canlı Harita Özelliği Geldi

Kullanıcılara bir dizi yenilik sunan Facebook son olarak canlı harita özelliğini sundu.

Facebook'un kullanıcılara site üzerinden canlı yayın yapma imkânı sunması ile bilrikte bu konuda yeni gelişmeler yaşanırken, artık canlı harita ile bilrikte yeni özellik çok daha kapsamlı bir hale getirildi. Konuyla ilgili elde edilen bilgilere göre Facebook'un canlı yayın konusunda siteyi daha aktif hale getirmek istediği öğrenilirken, canlı harita da bu konuda atılan ilk adımlardan birisi oldu.

Kullanıcıların canlı harita bölümünü kullanması ile bilrikte dünya genelinde canlı yayın yapan kullanıcıları görüntülemesi mümkün olurken, bu görüntüleme ile bilrikte kolay bir şekilde canlı yayınlara katılmak da mümkün olabiliyor. Bu bakımdan artık özel olmayan canlı yayınların tüm Facebook camiasına açık hale geldiğini söylemek de mümkün.

Nisan ayından beri Türkiye'de kullanmaya başlanan canlı yayın uygulaması özellikle haber siteleri ve kurumsal siteler tarafından tercih edilirken, Facebook üyesi olan herkes kolay bir şekilde canlı yayın yapabiliyor.

Canlı harita özelliğini kullanmak isteyen kişilerin üyelik girişi yapıldıktan sonra sol taraftar yer alan menüyü kullanması gerekirken canlı harita adı ile yer alan bu seçimin yapılması ile bilrikte ilgili hizmete erişim sağlanabilir.

Bu ekranda dünya haritası görülürken, canlı yayın kişilerin bölgelerine göre haritada işaretlenmesi ile bilrikte kişiler bu noktalar arasından seçim yaparak kolay bir şekilde canlı yayınlara katılabiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları