Facebook Yeni Laboratuvarının Kapılarını Açtı!

Facebook ABD’de açtığı Kalifornia merkezinin kapılarını açtı. İşte yapılan tanıtım ile birlikte yeni merkezdeki son durum.

Sosyal medya alanında dünya devi olan Facebook, bu konuda merkezleriyle de ilgi çekiyor. Mega yapıklarıyla farklı veri merkezleri kuran ve özellikle ABD’de kurulan merkezleri ile gündemde yer bulan Facebook, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan merkezinin kapıların açtı. Burada mühendislerin yeni çalışmalar yapabileceği belirtilirken, ilk defa kapıları açılan merkez, dünya genelinde büyük bir ilgi gördü.

Basın tanıtımı ile birlikte merkezin ne işe yaradığı ve merkezde hangi çalışmaların yapılacağı açıklanırken, çeşitli test aşamalarının da yapılacağı merkezin Facebook için geleceğe yönelik önemli bir yatırım olarak görüldüğü belirtildi. Futbol sahasının üçte biri büyüklükte olan merkezde, aynı zamanda son dönemlerin en çok ilgi çeken teknolojilerinden olan 360 derece görüntü teknolojisine de yer ayrılmış. Merkezde bu işlemler için özel bir prototip hazırlanırken, Facebook sadece bu merkeziyle dahi bu alanda ne kadar iddialı olduğunu göstermeyi başarmış durumda.

Facebook Mühendislik ve Altyapı Başkanı Jay Parikhi basın toplantısında tanıtım görevi üstlenirken, merkez üzerinde yapılacak çalışmalar ile birlikte özellikle VR sektöründe önemli gelişmelerin yapılacağını belirtti.

Oculus VR Satın Alınmıştı

Bu alanda yatırımlarını da yapan Facebook, 2 yıl önce Oculus VR adlı firmayı bünyesine katmıştı. Firma için 2 milyar dolar alınmıştı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları