Facebook, Yeni Güvenlik Sistemini Açıkladı

Facebook firması tarafından ger geçen gün yapmış olduğu hamleler ile sistemlerini geliştirerek kullanıcıları için çok daha da güvenilir bir platform sunmayı amaçlıyor.

“Herkesin Facebook’u çok daha da güvenli bir biçimde kullanmasını istiyoruz” başlığın da yapılan bir blog yazısında Facebok, “ Bu nedenle güvenlik sistemlerini geliştirme adına da gece gündüz olarak ekiplerimizle çalışıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Daha sonrasın da ise “Güvenlik bizim açımızdan ve kullanıcılarımıza sağlamış odluğumuz en önemli yapı. Bu neden d de gece gündüz çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca kullanmak istediğiniz özelliklere tamamen sizler karar vermenin de isteğe bağlı geniş bir seçim araçlı güvenlik sistemini sağlıyoruz. Gün içerisinde sonra artık “Securtiy Checkup” adına sahip olan sistemden yararlanacak ve çok daha kolay bir açıdan güvenliğinizi sağlayacaksınız” dedi.

Bu açıklamalar da toplam da üç adımdan oluşacak.

  • Artık kullanmadığınız cihazlarınızdan çıkış yapmanız. Bütün eski telefonlar, tabletler gibi cihazları kapsayacak bu adımda, kullandığınız cihazları kendiniz seçeceksiniz.
  • Seçtiğiniz bu cihazların haricinde bir cihazdan yapılan giriş denemesinin e-mail veya bildirim aracılığıyla bildirilmesini isteyip istemediğinizi ayarlayacaksınız.
  • Şifrenizi daha güçlü ve güvenli yapabilmeniz için birkaç ipucu sunacak. Ayrıca şifreniz, herhangi bir kullanıcıyla aynı ise bunu size bildirecek.
sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları