Facebook Verileri Yanlışkla Sızdırdı!

Facebook, geliştirici analiz raporlarını test kullanıcılarına yanlışlıkla sızdırdı. Mahremiyetle ilgili sorunlardan dolayı Facebook tekrar haberlerde.

Başka bir yanlış kullanım verisi durumunda, Facebook uygulama geliştiricilerinden yanlışlıkla analiz raporlarını sızdırdı. Bir Facebook App Analytics özet e-postası yanlışlıkla yalnızca geliştiricilerin yerine uygulama testlerine gönderildi.

Engadget'in bildirdiğine göre, özet haftalık ortalama kullanıcılar, sayfa görüntülemeleri ve yeni kullanıcılar da dahil olmak üzere özel veriler içeriyordu. Facebook, posta dağıtım sistemindeki bir hata nedeniyle uygulamaların özetlerinin yüzde üçünün paylaşıldığını doğrularken, kullanıcılar hakkında hiçbir kişisel bilgi açıklanmadı.

Facebook, Messenger'da otomatik oynatılan video reklamları yayınlamaya da başlayacak. Şu anda, reklamlar küçük bir kullanıcı grubuna yayılıyor ve yakında küresel bir sürüm olacak. Facebook, "Video reklamları aşamalı ve düşünceli bir şekilde yayınlayacağız." Her ay Messenger kullanan kişiler bizim önceliğimizdir ve deneyimlerini kontrol altında tutacaktır. ”Facebook'taki insanlar“ kendi deneyimlerini kontrol altında tutabilecekler ”.

Ancak, kullanıcılar Messenger reklamlarını tamamen devre dışı bırakamaz. Belirli bir reklamı gizleyebilir, raporlayabilir veya şirket tarafından yapılan diğer uygulamalara benzer şekilde hedefleme tercihlerini yönetebilirler.

Son zamanlarda Facebook, interaktif oyun şovları, sınavlar ve anketler dahil olmak üzere çevrimiçi video platformu için bir dizi yeni format sunduğunu söyledi.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları