Facebook Messenger'ın Yeni Özelliği Çok Sevilecek!

Facebook Messenger'ın çeviri özelliği kullanıcıların beğenisine sunuldu. İşte detaylar...


Bir süredir Facebook Messenger'a gelmesi beklenen çeviri özelliği sonunda kullancılara sunuldu.

Facebook M Translation olarak isimlendirilen bu yeni eklenti ile bundan sonra Facebook üzerinden yabancı insanlarla rahat bir şekilde iletişim kurabileceksiniz. Google Translate'a rakio olması için gelen bu eklenti, rahat ve kolay kullanımı ile kullanıcılarını memnun edecek.

M Suggestions özelliğin içine entegre edilecek olan bu özellik şu an için sadece İngilizce'den İspanyolca ve İspanyolca'dan İngilizce olarak hizmet vermesi bekleniyor. Fakat leride tabii ki bu dil havuzu geliştirilip genişletilecek. Böylece Facebook, iletişim kuvvetine güç katmış olacak. İngilizce öğrenmek isteyen kullanıcılar içinde güzel bir alternatif olması bekleniyor.

Şimdilik Facebook bu iki dilden biriyle konuştuğunuzu algıladığında, diğer dile çeviri yapmak isteyip istemediğinizi sizlere soruyor. Olumlu yanıt verirseniz hem yazılan orjinal mesajı, hem de çevirisini aynı ekranda gönderebiliyorsunuz.

Facebook'un şu an da geliştirme aşamasında olan bu özelliği, Amerika'da ikamet eden kullanıcılara sunulmuş durumda. Yakında global olarakta geliştikçe yayılması beklenen uygulamanın henüz ne zaman Türkiye'ye geleceği ise bilinmiyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları