Facebook Messenger Android Auto'ya Geldi

Dünya genelinde çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi Facebook Messenger olurken Facebook Messenger için Android Auto desteğinin sunulacağı belirtildi. İşte detaylar.

Araçlarda teknoloji daha fazla yer almaya başlarken özellikle Android Auto gibi sistemler ile uyumlu hale gelen uygulamalar araçlarda arladan çeşitli uygulamaların kullanılmasını sağlıyor. Konuyla ilgili yapılan son paylaşımlarda Facebook Messenger adı verilen programın Android Auto için geliştirildiği ve uyumlu hale getirildiği belirtilirken artık araçlarda kişiler yolculuk boyunca arka planda Facebook Messenger'ın çalışmasını sağlayabilecek.

Yolculuklarda Telefon Bağımlılığı Azalacak

Android Auto işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışması kişilerin mesaj atmasını ve göndermesini de sağlayacağından dolayı uygulama için büyük bir kolaylık sağlayacak. Android üzerinden Facebook Messenger uygulamasının kullanılabilmesi adına kişilerin telefonlarında da Facebook Messenger uygulamasını yüklemesi gerekirken bu yükleme işlemleri sonrasında Android Auto ile yapılacak eşleşme ile birlikte tüm bildirimler araçtaki panel üzerinden takip edilebilecek.

Google tarafından geliştirilen bu yeni sistem araçlarda farklı uygulamaların ve özelliklerin kontrol edilmesini sağlarken başta Facebook Messenger gibi dünya genelinde en çok tercih edilen uygulamalar olmak üzere pek çok uygulama Android Auto ile uyumlu hale gelmesi de kullanıcıların araç sürüş sırasında telefonlarına bakmasına gerek kalmadan tüm işlemlerini panel üzerinden yapmasını sağlayacak. Bu açıdan WhatsApp gibi farklı uygulamaların da destekleneceği Android Auto önümüzdeki yıllarda çok farklı bir araç sürüş deneyimi sağlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları