Facebook, Instagram ve WhatsApp bir uygulamada olmayabilir!

Federal Ticaret Komisyonu (FTC), mahkemeden Facebook'un birleştirici planıyla ilerlemesini yasaklamasını isteyecek.

Facebook'un bünyesi altında yer alan popüler sosyal medya uygulamalarının tek bir çatı altında toplanacağıyla ilgili bazı iddialar ortaya atılmış bununla ilgili çalışmaların olduğu doğrulanmıştı. Ancak şimdilerde ise bu durumun önüne bir engel çıkmış gibi görünüyor. ABD'de şu sıralar sosyal medya uygulamalarının birleşmesiyle ilgili bazı tedbirler üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı.

Yeni yılda uygulamada bazı değişikliklerin olması beklediğimiz birşeydi ancak 2019 yılının ilk aylarında Facebook'un kurucu ortağı olan Mark Zuckerberg, Facebook'un üç mesajlaşma uygulamasının tek çatı altında toplanacağını duyurdu.

Ancak bu sanılanın aksine bu kadar kolay olmayabilir. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu bu düşünceye sıcak bakmıyor bunun dışında The Wall Street Journal'da yer alan bilgiye göre ABD buna engel çıkabilir.

Facebook'un bu hamlesi kullanıcılarda gizlilik konusunda endişeleri de ortaya çıkardı. Bununla beraber tek uygulama olması zaman zaman yaşanan çökme sorunlarıyla ilgili bir dezavantaj olabilir. Sonuçta kullanıcılar Instagram çöktüğünde diğer sosyal medya hesapları arasında gezerken birleşmesi durumunda olabilecek olası bir çökme durumunda yeni bir uygulamaya kullanıcılar sıcak bakabilir.

Peki siz Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının birleşmesini ister misiniz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları