Facebook Gençlik Portalı Tanıtıldı!

Facebook gençlere yönelik eğitim, ipucu ve tavsiyeleri bir arada tutan Gençlik Portalını tanıttı...


Facebook, Gençlik Portalı sistemini duyurdu. Sosyal medya devi Facebook, sosyal ürün ve hizmetlerini emniyetli ve etkin bir biçimde kullanmak için gençlere yönelik eğitim, ipucu ve tavsiyeleri bir araya getirdiği Gençlik Portlaını devreye koydu. Facebook yayınladığı bildiri ile Gençlik Portalı hakkında bazı önemli bilgileri paylaştı. 60 dilde erişebilecek olan Gençlik Portalı platfrmu içindeki maddeler üzerinde duracak.

Eğitim: Sayfalar, gruplar, etkinlikler ve profil gibi ürünlerin emniyetli bir biçimde nasıl en iyi şekilde kullanılabileceği ile ilgili bilgiler. Ek olarak Facebook’un hangi tür verileri topladığı ve bunları nasıl kullandığı ile ilgili bilgiler.

Akranlardan Görüşler: Dünyanın dört bir yanındaki gençlerin ağzından, teknolojiyi yeni ve yaratıcı bir biçimde nasıl kullandıklarına dair görüşler.

Deneyiminizi kontrol etmenin yolları: Güvenlik, içerik şikayet etme, paylaştıklarınızı kimlerin görebileceğine karar verme gibi konularda ipuçları.

Tavsiyeler: Sosyal medyaya ara verme ihtiyacı duyduğunuzda yapılması gerekenler ve internetten en iyi şekilde yararlanmak için bazı kılavuzlar.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları