Facebook Devrede: Twitter'ı Alacak Mı?

Twitter'ın satılması ile ilgili son dönemlerde farklı iddialar gündeme gelirken son haberler Facebook'un devreye girdiği yönünde oldu.

Twitter'ın başka bir firma tarafından satın alınmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Öyle ki geçtiğimiz ay içerisinde beş farklı firmanın Twitter'a satın alma için teklif verdiği konuşulurken bu ay itibariyle iddialar Facebook tarafına yöneldi. Öyle ki yeni satın almanın Facebook tarafından gerçekleştirileceği iddiaları dahi sosyal medyanın hisse değerlerinin artmasını sağladı.

Hisse Değerleri Düşmüştü

Özellikle son satın alma işlemleri sonrasında düşen hisse değerlerinin yükselmesi Twitter'ın bu konuda önemli bir gelişme yaşamasını sağlarken yapılacak görüşmeler şu ana kadar basın ile paylaşılmadı. Fakat Facebook için bu konuda iddialar oldukça güçlü kaynaklara dayandırılıyor.

Kaynaklar Güçlü

Sektörde daha güçlü hale gelmek ve en ciddi rakiplerden birisini Facebook bünyesine katmak kuşkusuz Facebook'un gücünü daha da artıracak. Fakat işin ekonomik boyutunda dengelerin nasıl kurulacağı merak ediliyor. Zira şu anda Twitter ekonomik anlamda oldukça zorlu bir süreçten geçerken Twitter'ın satın alınması için bir satın alma bedeli ödeyecek olan Facebook, bu satın alma bedelinin yanı sıra firmanın ekonomik sorunlarını çözerek daha iyi hale getirmesi gerekiyor. Bu da maddiyatın yanı sıra mesai harcanmasını gerektiren bir durum ve Facebook'un böyle bir risk alıp almayacağı şu an için bilinmiyor.

Fakat ortaya çıkan dedikodular dahi Facebook'un yeni satın alması ile ilgili oldukça gündem yaratmayı başarmış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları