Eski Apple Tasarımcısı, Apple Pencil Hakkında Bir Takım Açıklamalar Yaptı

Apple firmasının tanıtımında dile getirdiği Apple Pencil ilk duyurulduğu andan itibaren neredeyse birden fazla soruyu da beraberinde getirdi.

Özellikle sektörü profesyonelleri, Grafik tasarımcıları Apple Pen’in performansını son derece merak ediyor.

Tanıtımın yapıldığı Çarşamba gününden bu yana Apple Pencil ille gili olarak birden fazla iddialı olmayan yorumlar okuduk. FAkat bu sefer iddiaları bir yorum uzun yıllardır Wacom Cintiq kullanan tasarımcı Linda Dong’dan geliyor. Linda Gond sıradan bir tasarımcı değil; Çok daha öncelerinde firmasının prototipleme ekibinde görev yapan Dong, Final Cut Pro ve iMovie’nin tasarlanmasında görev almıştı.

Linda Dong, Karşılaştırmasına Wacom Cintiq’in sektör üzerinde yer alan profesyonelleri tarafından bu işin oldukça zirvesinde olduğu ve Apple Pencil hakkında birçok çekingen düşüncenin olduğunu açıklayarak sözlerine başlıyor. Aynı zaman da Cintiq’in benzer bir fiyata çok daha da çekingen olduğuna dahil söylentilerle ile başlıyor. Aynı zaman da Cintiq’in benzer bir fiyata çok daha da yüksek performansına sağladığına inanılıyor. Ancak bu nedenlerden dolayı önce kısa ve net bir biçimde Cintiq’in Apple Pencil ile rekabet sürecinde geri de kaldığını açıklıyor.

Biraz daha açıklayacak olursak Apple Pencil’in Wacom Cintiq’i geride bırakacağını açıklayabilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları