Enerji Piyasasına Apple Damga Vurabilir

Teknoloji alanın en önemli markalarından birisi olan Apple enerji için yaptığı yatırımların karşılığını almaya başlayacak.

Apple yenilenebilir enerji alanında yaptığı yatırımların ardından enerji üretimine başlarken marka yaptığı üretimlerden elde edeceği fazla enerji satma yoluna gidecek. Bugüne kadar yapılan girişimler ile adından sıkça söz ettirerek teknoloji alanının dışında da gelir elde etme şansı elde eden Apple, yaptığı başvuruların ardından enerji satışı ile ilgili gerekli belgeleri aldı.

Satış İçin Her Şey Hazır!

Belgelerin temin edilmesi sayesinde enerji satışı konusunda markanın önünde herhangi bir engel kalmazken Apple tarafından önümüzdeki dönemlerde enerji satışının yapılmaya başlanacağı belirtildi. Ofis, merkez ve mağazalarda bulunan enerji ihtiyacının yüzde 93’lük oranını kendi ürettiği enerji ile karşılamayı başaran Apple hem çevreci hem de ekonomik bir çözüm ile birlikte bu konuda önemli bir adım atmış durumda.

3 farklı bölgede güneş enerji santrali kuran ve buradan elde ettiği enerjiyi direk merkezlerinde kullanan Apple, fazla üretimler sayesinde satış işlemlerini de yapabilecek. Apple tarafından gerçekleştirilecek bu hamlenin ardından yenilenebilir enerjinin daha fazla kişi tarafından kullanılabilir hale gelmesi mümkün olurken Apple'ın bu alanda tercih edilmesi tesislerin sayısının artmasını sağlayabilir ve aynı zamanda enerji maliyetini de düşürebilir. Bu açıdan enerji sektörünün geleceğine yönelik Apple oldukça önemli bir yatırım ile piyasaya girmiş durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları