Einstein ve Stephen'ı Geride Bırakan 12 Yaşındaki Kızı Dünya Konuşuyor

Ortalama olarak baktığımız da yetişkin bir insanının IQ’sunun 100 olduğunu ve 140’un üzerinde tutturanların da “Dahi” olarak ayrıldığı IQ testi üzerinde 12 yaşındaki bir kız çocuğu almış olduğu 162 puanla birlikte en yüksek bir dereceye ulaşmış durumda.

Dahilerle oldukça fazla karşılaştığımız söyleyemeyiz fakat 12 yaşındaki Nicole Barr’ın IQ’sunun 162 olmasının oldukça başka bir önemi var. Bu sayı ile birlikte küçük kız Albert Einstein ve Stephan Hawking’in 2 puan önüne geçerek beraberinde IQ testinden de alınacak olan en yüksek sonuca ulaşmış durumda.

Babası Kim Barr tarafından Mensa’nın IQ testine sokulan küçük kızın sonucu aileyi de şaşırtmış durumda. Olduyklöa farklı aşamalardan oluşan testin her bölümünü istenilen süre içerisinden de erken bir şekilde tamamlayarak sonuca doğru adım adım gitti.

Yapılan açıklamalar içerisinde iki yaşından da toplama ve küçük işlemleri yapmayı başaran kız aynı zaman da Nintendo DS’i de rahatlıkla kullanan kızın okumaktan çok hoşlandığı ve matematik ile de arasının oldukça iyi olduğunu dile getirdi.

 

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi