e-Nabız Başarıya Doğru Gidiyor

Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın yaklaşık olarak uzun bir zaman dilimi içerisinde üzerinde çalıştığı yeni e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi vatandaşlar tarafından oldukça büyük bir ilgi görüyor.

Kullanıcıların web sitesi üzerinden aynı zamanda Android ve iOS taraflı mobil uygulamalardan da erişim yapabilediği yeni sağlık sistemi, Adeta vatandaş hakkında tüm bilgilerini dijital ekran üzerinden karşısına sunuyor.

Sistem üzerinde sadece kişisel bilgilerin sunulmadığı ek olarak vatandaşın verdiği izin sayesinde ortaya çıkarılan bilgiler başka vatandaşlarla paylaşılabiliyor. Gitmiş olduğunuz her hangi bir sağlık kurumunda, Sizlere uygulanan özele olarak muayene kadar oldukça en ince derin ayrıntılara inerek inceleme aynı zamanda kontrol imkânı sunan sistem sizlere kısa süre içerisinde tahlil sonuçlarını öğrenmenize de neden oluyor.

Sizlerde geliştirilen bu sisteme erişim sağlamak için ilk olarak e-Devlet şifresi ya da e-Nabız şifrenizin bulunması gerekiyor. Bu şifrelere sahip değilseniz ikametgâh ettiğiniz en yakın bölge de yer alan PTT şubesine giderek belirli bir ücret karşılığında yeni istenilen şifrelere sahip olabilirsiniz.

Geçmişe dayalı olan sağlık sisteminizi tek bir çatı altında toplayarak beraberinde sizlere kontrol imkânı sunan e-Nabız, Bunlara dâhil olarak da vatandaşların sağlık personelleri hakkında geril bildirim sistemi bulunuyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi