Dünyanın İlk Kafa Nakli Ne Kadar Sürecek?

Olayın başkahramanı insan kafasını başka bir vücuda taşıyabileceğini dile getiren Sergio Canavera adındaki yetenekli bir cerrah.

Olayın başkahramanı insan kafasını başka bir vücuda taşıyabileceğini dile getiren Sergio Canavera adındaki yetenekli bir cerrah. Ortaya atmış olduğu iddiasını kanıtlamak isteyen cerraha sonuna kadar güvenen beraberinde diğer kahramanımız ise yetenekli Rus Bilgisayar Mühendisi olan Valeri Spiridonov. Yapılan araştırmalar sonucunda vücudundaki kasların tamamının neredeyse çalışmayan Spiridonov, Yapılacak olan operasyon içerisinde oldukça ümitli ve başarılı cerraha sonuna kadar güveniyor.

Kısa süre içerisinde ameliyat olacak doktoruyla tanışmak için New York’a gidecek olan Spiridonov, Yakınlarının ve Rusya’nın saygın doktorlarının yapmış olduğu uyarılara dikkate almayarak dünya genelinde olacak bir ilke imza atmak istiyor. Gerçekleştirilecek olan operasyona ABD hükümeti karşı çıkıyor fakat eğer ikili tıp dünyasını ikna ederse yaklaşık olarak toplam 150 Doktor kafa nakli için 36 saat göreve tabii tutulacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi