Doğum Sonrası Karnından Telefon Çıktı

Ürdün'ün başkenti olan Amman'da bir doktorun, Sezaryenle doğum yapan bayanın karnında doktorun cep telefonunu unuttuğunu iddia edildi.

Ürdün'ün başkenti olan Amman'da bir doktorun, Sezaryenle doğum yapan bayanın karnında doktorun cep telefonunu unuttuğunu iddia edildi. Yaşanan olayları meclise taşıyan bir vekil de hükümetin istifasını dile getirdi.

Gulf News tarafından yayına alınan haberlere göre Amman'daki yer alan özel bir hastanede doğum yapan yaklaşık 36 yaşındaki Hanan Mahmoud Abdul Karim isminde ki kadıni, Yapaşamış olduğu doğum operasyonu sonucunda evine döndüğünde karnındaki ağrılalar ile evde acı çekmeye devam etti. Kısa bir süre sonra karnında titreşim hisseden bayan yaşadığı şiddetli ağrılar sayesinde hastaneye gitmek zorunda kaldı. Hastane içerisinde çekilen bir röntgen içerisinde kadının karnında yaklaşık olarak 7 CM boyutunda bir cisim tespit edildi. Hızlı bir şekilde ameliyat masasına alınan kadın karnından çıkarılan cismin telefon olduğu öğrenildi.

Olay gittikçe büyüyerek milletvekili Salim Al Bataynah tarafından konu meclise taşıyarak böyle bir durumun hiç bir şekilde yaşanmayacağını dile getirdiği. Sözlerinin devamında ise hükümetin istfiasını istedi. Sağlık Bakanlığı da olaya hemen dahil olarak konuyu araştıracaklarını dile getirdi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi