Dizi İzleme Sitelerinin Başı Büyük Belada!

Meclis'e sunulan yasa taslağı ile korsan film yayını yapan siteleri tamamen erişime kapatacak bir merkez kurulacak ve korsanın önüne geçilecek...

Meclis'e sunulacak olan yasa taslağı ile korsan film yayını yapan siteleri tamamen erişime kapatacak bir merkez kurulacak ve korsan geçit verilmeyecek. Kültür Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı telif yasa taslağı yakında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirilecek.

Sanatçıların dijital ortamdaki haklarını korumak için bir savcının yönetiminde Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi kurulacak. Bu Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi internet üzerinden film, müzik, kitap, bilimsel çalışmalar, şiir ve beste gibi emek verilerek icra edilen çalışmaları yayınlayan internet sitelerini kapatmaya yönelik olacak.

Engelleme telif hakkı sahibinin Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi'ne başvurmasıyla başlayacak. Başvuru sonrası görevli savcı gerekli incelemeleri yaptıktan sonra siteyi erişime kapatacak. Telif hakkı sahibi isterse bu site yöneticilerine dava açabilecek.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları