Deadpool'un Yaratıcısı Deadpool 2'yi Beğenmiş Mi?

Heyecanla beklenen Deadpool 2'nin yaratıcısı, yeni film hakkındaki duygu ve düşüncelerini takipçileri ile paylaştı...


Yeni Deadpool filmi için çok kısa süre kaldı. Yönetmenliğini David Leitch'in üstlendiği filmin başlamasına az bir zaman kala Deadpool, Cable ve Domino gibi karakterlerin yaratıcısı olan Rob Liefeld filmi yorumladı. Peki Rob Liefeld filmi nasıl buldu?

Aslına bakacak olursak Deadpool'un geçmişi ve sinema evrenindeki geçmişi diğer Marvel karakterleri kadar köklü değil. Deadpool aslında 1991’de çıkan New Mutants serisinde okuyuculara tanıtıldı. O ve nice yeni karakterler Fabian Nicieza ve Rob Liefeld sayesinde ortaya çıkmış oldu. Çizgi romanlarda Deadpool her ne kadar farklı konuları alan bir çizgide ilerlesede en azından hayla aynı havasını koruyabilmesi belkide izleyicilerin en çok beğendiği yönü olmuştur diyebiliriz.

Eh karşımızda dördüncü duvarı yıkabilen bir süper kahraman duruyor... bildiğiniz duvar değil.

Uzun bir aradan sonra bu haylaz karakter Ryan Reynolds‘ın çalışmaları sayesinde beyaz perdeye taşındı. İkinci filmde de Cable ve Domino ile tanışma fırsatımız olacak. Peki tüm bu gelişmeler ve ortaya çıkan film hakkında Rob Liefeld ne düşünüyor dersiniz?

Resmi Facebook hesabı üzerinden kitlesine seslenen Liefeld; “Deadpool 2’nin son sahnesinde ağladım. Bunun nedeni kısman o sırada çalan şarkının yarattığı nostalji hissiydi. Fakat çoğunlukla bu uçağı indirme biçimlerinin yarattığı duygusal yoğunluktu. Tabii burada uçak bir metafor. Filmin sonunda görünen gerçek bir uçaktan bahsetmiyorum.” dedi.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları