Deadpool 2 Rekor Açılış Yaptı!

Deadpool 2 ilk günden amerika'da yaptığı 53,3 milyon dolarlık açılış ile bütün zamanların en yüksek açılışını yapan filmlerden oldu...


Klasik süper kahraman filmlerinin tam aksine, kendi tarzıbı ortaya koyan ve bu özelliği ile birçok kişi tarafından sevilen Deadpool karakteri, yeni filmi ile bir ilke imza attı.

Deadpool 2 geçtiğimiz Cuma gününde hızlı bir şekilde vizyona giriş yaptı. +18 yaş derecelendirmesi olan Deadpool 2 ilk günden Amerika'da yaptığı 53,3 milyon dolarlık gişesiyle yetişkin içerikli filmler arasında bütün zamanların en yüksek açılışını yapan film rekorunu kırdı.

The Hollywood Reporter’ın habere göre Deadpool 2, ilk günden Amerika'da topladığı 53,3 milyon dolar dışında 3 günlük gişe sürecinde 125 milyon dolar hasılat yapmayı başardı. İlk 3 günde dünya çapında topladığı gelir ise 301 milyon dolar oldu.

İlk filmine nazaran bütçe konusunda daha rahat olan film, içerdiği bol aksiyon ve komedi ögeleri ile sinema severlerin yüzünü güldürmüşe benziyor. Geçtiğimiz günler sizler için hazırladığımız Deadpool 2 inceleme yazısına da aşağıdan ilgili haber alanını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ryan Reynolds’ın başrolünde yer aldığı Deadpool 2, normal süper kahraman filmlerinin aksine, pek çok konuda daha özgür bir tavır sergileyerek yetişkinlere yönelik olarak karşımıza çıktı. İyi bir açılış yapan film, Avengers'ın yanından bile geçemeyecek olsada kendi alanında hatrı sayılır bir başarı elde ettiği aşikar.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları