Çiftlik Bank Beyni Cudi Cumhur Yakalandı!

Çiftlik Bank soruşturmasınfa aranan isimlerden biri olan Cudi Cumhur Yurdakul İstanbul'da yakalandı...

Piramit sistemi ile binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yöneticilerinin ortadan kaybolduğu Çiftlik Bank hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Sistemin beyni olarak bilinen ve Çiftlik Bank soruşturmasında sistemin beyni olarak tanımlanan ve Çiftlik Bank soruşturmasında hakkında Kırmızı Bülten ile çıkarılan Cudi Cumhur Yurdakul Maltepe'de Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

Soruşturma kapsamında aranan 6 kişiden biri olan Sistemin yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul'un izi polis tarafından Maltepe'de bulundu. Polis ekiplerinin teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen operasyon ile gözaltına alınan Yurdakul, sorgulanması için emniyete getirildi.
Çiftlik Bank ekibinin beyni olarak bilinen Cudi Cumhur Yurdakul, sistemin yazılım altyapısını kuran kişi.Tüm altyapıyı kuran ve işlemesini sağlayan kişi olarak bilinen Yurdakul uzun süredir aranıyordu.

Çiftlik Bank olayında neler yaşanmıştı. Piramit sistemi olduğu ortaya çıkan Çiftlik Bank, belli bir ücret karşılığında sanal havyan ticareti yapılan bir platform olarak kuruldu. Üyelerden para toplayıp piramit sistemi oluşturan Çiftlik Bank, geçtiğimiz aylarda 1.2 milyon TL para toplayıp bunların bir kısmını üyelerine dağıtttıktan sohra şirketin CEO'su Mehmet Aydın Uruguay'a kaçmıştı. Halen Interpol tarafından aranan bir isim olan Aydın'ın nerede olduğu tam olarak bilinmiyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları