Çift Ekranlı iPad Geliyor

Apple tarafından satın alınan son patent ile birlikte iPad modellerinin artık çift ekranlı olacağı gündeme geldi.

Apple patent konusunda birbiri arkasına sürekli yeni satın almalar yaparken bu patentler firmanın hangi çalışmalar üzerinde proje geliştirdiğini de gösteriyor. Konuyla ilgili son bir örnek iPad cihazlar için alınan bir paten olurken çift ekranlı cihaz üzerinde Apple’ın çalışmaya devam ettiği öğrenildi.

9to5Mac internet sitesinde paylaşılan görseller ile birlikte iPad'in çift ekranlı olacağı ile ilgili detaylar paylaşılırken bu konuda çift ekran için bir kılıfın kullanılacağı da konuşuluyor. Ortaya çıkan patent görsellerine göre Apple, iPad'e ek olarak entegre ekranlı bir akıllı kılıf üretebilir.

Çizimlerde daha çok kılıf olduğu düşünülen patentin benzer kılıflardan farkı ekrana sahip olması. Böylece mevcut iPad ekranın yanı sıra ikinci bir ekranın kullanılmasına imkan sağlayacak kılıf özellikle iPad’deki görüntüyü yansıtma ve sunum yapma gibi işlemlerde kullanılabilir. Özellikle iPad ekranına yapılacak çizimlerin direk ekran üzerinden yansıtılabilecek olması da özellikle iş dünyası için oldukça iyi bir çözüm olabilir.

Patent ile ilgili gündeme gelen iddialar arasında en çok konuşulan diğer bir durum ise kılıfın aynı zamanda ek bir batarya bulundurduğu yönünde. Kılıfta yer alacak bu batarya sayesinde iPad’deki şarjın bitmesi halinde direk enerji, kılıf üzerinden sağlanabilecek. Bu sayede şarj etmeye gerek kalmadan direk kılıf üzerinden alınacak enerji ile birlikte iPad daha uzun ömürlü bir kullanıma sahip olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları