Chromecast 30 Milyonu Aştı

Google şirketinin piyasaya sürdüğü Chromecast ilgi görmeye devam ediyor.

Teknoloji dünyasının en etkili ismlerinden biri olan Google, piyasaya sürdüğü ürünler ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Google CEO’su Sundar Pichai 2016 ikinci çeyrek finansal sonuçları için özel olarak düzenlediği etkinlikte Chromecast cihazın 30 Milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. 1. Çeyrek finansal sonuçlarına göre 25 milyon satış yapan Chromecast sadece 2 ay içinde 5 Milyon satış yaptı. Google şirketi 2015 yılının sonlarına doğru yeni model Google Chromecast’ları piyasaya sürmüştü. Chromecast 2 ve Chromecast Audio adı ile piyasaya sürülen ürünler kullanıcıların kablosuz aktarım deneyimlerini en üst seviyeye taşımayı başardı.

Chromecast 2 cihazlar takılı olduğu TV veya monitör üzerinden, PC, akıllı telefon ya da tablet üzerindeki video, fotoğraf gibi içeriklerin kullanıcılar tarafından görülmesini sağlıyor. Ayrıca Chromecast Audio ise evde bulunan ses sistemleri ile bağlantı kurup, kullanıcıların telefon veya tabletlerinde bulunan müzikleri kablosuz olarak kullanıcıların dinlemelerini sağlıyor. Uzmanlar Chromecast cihazların en çok ilgi görme sebebinin düşük fiyat etiketinin olduğunu belirtiyorlar. Chromecast 2 ve Chromecast Audio ABD’de 45 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Türkiye’de ise satışlar yurt dışı üzerinden anlaşmalı kargolar aracılığı ile gerçekleşebiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları