Canon'dan Yeni Efsane: EOS 1DX Mark II

Canon EOS 1DX Mark II adı ile sunulan yeni cihaz, pek çok otoriteden geçerli not almayı başardı. İşte ilk bakış ve incelemeler.

Canon EOS 1DX Mark II ile ilgili ilk incelemeler de yapılmaya başlanırken, pek çok olumsuzluklara rağmen profesyonel video çekimleri için ideal bir cihaz olarak görülen Canon EOS 1DX Mark II, piyasada ilgi görmeye başladı.

Cihaz için yapılan ilk incelemelerde yüksek görüntü kalitesinin sunulmasının büyük bir artı kattığı görülürken, 60p ile 4K video çekme imkanı sağlayan Canon EOS 1DX Mark II, üstelik oldukça iyi bir performans sunuyor. Seri çekimde de sorunsuz bir şekilde ihtiyaçları karşılayabilen cihaz, bu açıdan pek çok handikabı ortadan kaldırmış durumda.

Cihaz için yapılan incelemelerde yüksek fiyattan dolayı cihazın sınıfta kaldığı görülüyor. Öyle ki pek çok farklı incelemede fiyatın benzer cihazlara göre çok yüksek belirlenmesi, alım gücünü zorluyor. Ayrıca WLAN gibi ek özelliklerin olmaması, yedek pil ve hafıza kartlarının da yine piyasaya göre çok yüksek olması, cihazı satın alan kişilerin satın alma sonrasında da üzülmesine yol açıyor. Öyle ki sadece cihaz için 6300 Euro gibi oldukça yüksek bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Profesyonellere Yönelik

Canon EOS 1DX Mark II tüm bu duruma rağmen profesyoneller için piyasadaki en iyi cihazlardan biri olmayı başarmış durumda. Hız konusunda zirveyi zorlayan ve şu anda hiçbir cihazın yanına dahi yaklaşamadığı Canon EOS 1DX Mark II,bu alanda uzun bir süre zirvede kalabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları