Canon'dan Sanal Gerçeklik Cihazı

Canon, Yapmış olduğu çalışmalar sonucun da direkt olarak elde tutulacak bir sanal gerçeklik prototipinin tanıtımını yaptı.

Sanal gerçeklik, Son dönemlerde gelişim gösteren ve kullanımı da yayılacak olan kaliteli bir teknoloji üyelerinden bir tanesi. Oyunlardan filmlere izlemenin dahil olmuş odluğu bütün sektörler, İlerleyen senelerde bu teknolojiyi kullanacaklar. bu teknolojiyi şimdiden geliştirmeye ve adını da duyurmaya çalışan birkaç firma bulunuyor. Canon, Sektörün gelecek üzerinde ne gibi bir öneme sahip olacağını görenlerden. Yapmış olduğu üretimleri sonucun da ise yeni bir snala gerçeklik prototipini bildirdi.

Canon’un hazırlamış olduğu prototip, Şu anda sektör üzerinde yer alan bütün sanal gerçeklik cihazlarından çok farklı durumda. Oculus Rift’ten örnek erecek olursak Canon firmasının protoipini, Bu gibi cihazlara takılmıyor beraberinde kullanıcıların cihazı elinde tutmasıyla kullanılıyor.

Cihaz bu farklı tasarımın yanı sıra tanıtıldığı gibi birçok kullanıcıdan tam not almayı başarmış durumda. Her iki göz içerisinde 2560 x 1440 çözünürlük görüntü sağlayan, Yani toplamda 5K çözünürlüğü bulunun cihaz, Kullanıcı hareketlerine rahatlıkla algılıyor beraberinde görüntü hızını bu durumda göre başarılı bir şekilde değiştiriyor.

Canon bu cihazını şimdilik isim vermiş değil. Cihaz belirlediği gibi sadece prototip fakat bu kadar da kaliteli bir cihazın sektörü üzerinde yapmış olduğu yaratıcı etkiliyi göz ardı edemeyecek olan Canon’un, Sanal gerçeklik cihazı yakın bir tarihi içerisinde tanıtılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları