Canlı Yayın Instagram'da Olacak Mı? İşte Yanıtı!

Instagram için yapılan son açıklamalarda canlı yayın özelliğinin resmen uygulamaya ekleneceği belirtildi.

Bugüne kadar Instagram ile ilgili pek çok farklı bilgi gündeme gelirken gündemde yer alan iddiaların büyük bir bölümü uygulama için geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştu. Bu bakımdan gündemde Instagram ile ilgili yer alan pek çok farklı bilgi kişilerde beklenti yaratıyor.

Sırada Canlı Yayın Var!

Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda canlı yayın konusundaki beklentilerin karşılaşacağı belirtildi.Canlı yayın servisinin Instagram için geliştireceği konusunda uzun zamandan beri farklı bilgiler piyasada yer alırken Instagram CEO’su tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte gündemde yer alan iddiaların doğru olduğu ve canlı yayın servisi konusunda çalışmalara başlandığı belirtildi.

Dengeler Değişebilir!

Canlı yayın servislerin Instagram'a eklenmesi kullanıcıların Instagram üzerinden artık canlı yayın servisi yapmasını sağlayacak. Aynı zamanda kullanıcıların tek bir uygulamada pek çok farklı işlem yapmasını sağlayacak. Şu an için test denemelerinin yapıldığı bu özelliğin test ettikten sonra kullanıcılara sunulması canlı yayın konusunda Instagram'ı çok daha iddialı bir hale getirecek.

Yenilikler kullanıcılar için cazip bir seçenek yarattığı gibi pek çok farklı uygulamanın da piyasadaki etkisini yitirmesine yol açabilir. Öyle ki sadece canlı yayın konusunda daha popüler hale gelen pek çok uygulama yer alırken Instagram gibi güçlü bir uygulamada canlı yayın yapılacak olması kullanıcıların diğer uygulamaları kullanma oranlarını düşürecek. Bu açıdan önümüzdeki günlerde Instagram için yapılacak yeni güncellemeler piyasadaki pek çok dengeyi değiştirebilecek kapasitede.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları