Boston Dynamics Senede 1000 Robot Köpek Üretecek!

Ünlü robotik Boston Dynamics, köpek robotu SpotMini'yi gelecek sene 1000 adet üreteceğini açıkladı...


Bazen robotik hayvanları ile ilgili videolar paylaşan ve bir dönem Google'ın sahibi olduğu Boston Dynamics, prototip olarak ürettiği robotlarını seri üretime başlıyor. Geçtiğimiz günlerde SpotMini'nin yeni videolarını paylaşan şirket, seri üretime geçileceğini açıklamıştı. Şirket yaptığı yeni duyuru ile SpotMini'nin gelecek yıldan itibaren 1000 adet üreteceğini duyurdu. Üretim 2019 yılının Temmuz ayından itibaren başlayacak.

25 kilogram ağırlığı bulunan SpotMini, bir ofis ya da evde rahatlıkla kullanılabilecek. 90 dakika içinde şarj olabilen SpotMini, merdivenlerden inip çıkabiliyor, önüne çıkan engelleri rahatlıkla aşabiliyor. Birçok görevi yerine getirebilen robot köpek, üzerindeki kameralar yardımı ile bulunduğu artamı tanıyabiliyor.

BostonDynamics kısa bir süre önce SpotMini ile ilgili bir video yayınlamıştı. SpotMini bu videoda birçok fonksiyonu yerine getiriyor. İşte o video:

Fiyatı konusunda bir açıklama yapılmayan robotun üreticisi olan şirket Boston Dynamics geçen yıl 100 milyon dolar karşılığında Japonya merkezli teknoloji firması Softbank'a satılmıştı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları