BMW 33 Bin Aracı Geri Çağırdı!

BMW tarafından yapılan resmi açıklamada 33 bin 600 adet aracın geri çağrıldığı belirtildi.

Son dönemlerde otomobil ve cep telefonu gibi farklı ürünlerde hataların yapılmaya başlaması cihazların ve otomobillerin geri toplanması ile sonuçlanıyor. Yaşanan son örnek BMW cephesinde olurken yapılan resmi açıklamalarda 33 bin 600 adet aracın geri çağırma programı kapsamında fabrikalarda çağırıldığı ifade edildi.

Sorun Hava Yastıkları

Özellikle hava yastıklarında yaşanan bir hata nedeniyle ciddi bir tehlikenin olması geri dönüşüm ve yenileme çalışmalarının en kısa süre içerisinde yapılmasını zorunlu kılarken firma tarafından yapılan açıklamalarda 33 bin 600 aracın en kısa süre içerisinde BMW merkezlerine getirilmesi istendi.

Hangi Modeller Çağrıldı?

Geri çağırma kapsamı programında pek çok farklı aracın programa dahil edilmesi de gözlerden kaçmadı. Özellikle 2011 yılının Aralık ayı ile 2012 yılının Haziran ayları arasında yoğun olarak satışı yapılan araçların hava yastığı problemi yaşaması bu dönemde yapılan bir hatanın uzun bir süre devam ettiğini ve araçların hatalı bir şekilde piyasaya sunulduğunu gösterdi. Resmi açıklamalara göre geri getirilmesi gereken araçlar 7 Serisi, 5 Serisi GT ve Rolls-Royce Ghost.

Bu araçlar için yapılan açıklamalarda özellikle kaza anında araçlardaki hava yastıklarının açılmayabileceği ve bu da kişilerin hayati tehlikesinin çok daha artabileceği söylendi. Yaşanacak herhangi bir kazada hava yastığının açılmayacak olması kişilerin yaşamını yitirmesine yol açabilecek büyük bir ihmal olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları