BlackBerry'in yeni telefonu çift kameraya sahip!

BlackBerry, 2018'de üç yeni akıllı telefon getirecek ve QWERTY tuş takımını taşıyacak iki telefonu doğruladı. Söz konusu üç telefon Uni, Athena ve Luna isimli olacak.

Geçen yılki BlackBerry KEYOne'un halefi için yeni bir dizi render görünüyor. Daha önce Kanada markasının, orijinal olarak “Athena” olarak bilinen orijinal cihaza ardı ardına çıkarılacağı söylendi. Ancak yeni sızan bir dizi render sayesinde, yeni akıllı telefonun tasarımı ortaya çıktı.

Beklendiği gibi, BlackBerry KEYtwo veya KEYone 2 olarak adlandırılabilecek cihaz, markanın özel QWERTY klavyesini korurken aynı zamanda biraz daha açısal tasarıma sahip. BlackBerry KEYone Black Edition'ın ayak izlerini takip eden halefi, geçtiğimiz yılki normal versiyonda öne çıkan gümüş rengi ile daha karanlık bir çerçeve benimsiyor. Ayrıca genel olarak biraz daha dikdörtgen olan klavyenin, düğmelerin üstünde farklı bir kaplama ile tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Dikdörtgenden bahsetmişken, geçen yılki KEYone'da yer alan yuvarlak çerçeve, tercih edilmişti.

Artık akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız çift kamera kurulumunu BlackBerry'de tercih ediyor. Geçen yılki modelde bulunan tek kamera modülü, çift tonlu flaşla birlikte verilen yeni bir çift kamera ayarıyla değiştirildi. Başka bir sızdırılan bilgiye göre, cihazın üzerine bir 3,5 mm kulaklık jakı eklendi.

BlackBerry akıllı telefon üreticisi TCL henüz söylentiler hakkında birşey söylemedi. Geçtiğimiz yılki akıllı telefonun nisan ayında satışa sunulması göz önüne alındığında, yakın zamanda yeni modeli göreceğimizi umuyoruz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları