Bitcoin Zaman Aşımına Uğruyor!

Blok Zinciri teknolojisi ile üretilen Bitcoin, 17 milyon barajını geçti...

Krito paralar, Blok Zinciri teknolojisi sayesinde bilgi işlem donanımlarıyla üretiliyor. Bu dijital finans değerlerinin üretimi, yeryüzünün her tarafına dağılmış olan dijital madencilik ekipmanlarıyla yapılıyor. Dijital paraların sonu olacak mı?

Bitcoin'in üretilmesi için son derece güçlü işlemcilere sahip olan bilgisayarlara ve özel yazılımcılara ihtiyaç duymaktadır. Bu madencilik sistemi, Bitcoin'in Blok Zinciri'ne dahil olarak küresel çapta işleyen dev bir bilgisayarın küçük bir parçası olacak. Fakat büyük bilgi işlem furyasının da sonu var.

Bitcoin’in kapasitesi, onun 21 milyon adet sınıra ulaştığında üretimin durdurulacağını işaret ediyor. Bu sınır sonradan değiştirilemiyor, çünkü Blok Zinciri’ne kaydolan hiçbir bilgi sonradan değiştirilemiyor.

Statoshi.info kripto para borsası kaynaklarına göre; Bitcoin üretiminde 17 milyon barajına ulaşıldı. Kalan %19’luk 4 milyon adedi ifade eden Bitcoinler ise gün geçtikçe daha zor üretilebilecek. Üreticiler de gün geçtikçe çok daha az kazanacaklar. Yapılan hesaplamalar, üretilecek son Bitcoin’in 2140 yılında göreceğimizi ifade ediyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları