Bimeks.com Kiraya Veriliyor!

Bimeks, bugün KAP'a bildirdiği karar ile Bimeks.com'u kiraya verdiğini açıkladı. işte detaylar...

Türkiye'nin sayılı teknoloji ürünlerini satan mağazalardan biri olan Bimeks'te uzun zamandan beri işler yolunda gitmiyordu. Bimeks son olarak çareyi mağaza destekli e-ticaret modelinde aramıştı. Fakat bu yönteminde pek sağlıklı olmadığını düşünüyoruz.

Bimeks, bugün Bimeks.com yani internet sitesini kiraya verdiğini KAP'A bildirdi. Peki Bimeks.com'dan alışveriş yapanların muhattabı kim olacak. Bu soruya yanıt geç kalmadı ve Bimeks'in açıklamasına göre, internet sitesinden yapılan alışverişten bundan sonra Bimeks sorumlu olmayacak.

Bimeks, KAP'a yaptığı açıklamada; "Şirketimizin sahibi olduğu ve bir süredir inaktif durumda olan www.bimeks.com.tr web sitesini kiralamak için, CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti tarafından şirketimize yapılan teklif ve görüşmeler sonucunda, anılan firma ile bir "Marka Lisans Kiralama ve Web Sitesi Kullandırma Sözleşmesi" imzalanmıştır. Böylelikle, Bimeks olarak, web sitesi üzerinden bir kiralama geliri elde edilmesi hedeflenmektedir.

Anlaşmaya göre, web sitesinden alışveriş yapacak olan müşteriler doğrudan ve sadece , kiracı olarak web sitesini işleten CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd.Şti şirketi ile muhatap olacaklardır. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş.'nin, web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerle ve ürün tedarikleriyle ilgili herhangi bir hak ve yükümlülüğü olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları