BİM iPhone 6 Satışı Yapacak Mı?

17 Ağustos'ta uygun fiyatlı iPhone 6 satacağını duyuran BİM'den boykot çağrısından sonra ilk açıklama geldi...


Her hafta uygun fiyatlı ürünlerini kullanıcılarına sunan BİM geçtiğimiz hafta iPhone 6 satışı yapacağını duyurmuştu. 17 Ağustos'tan itibaren 32 GB dahili depolama alanı bulunan iPhone 6 modellernin satışını yapmayı hedefleyen şirket, yeni bir kararla bu satışı gerçekleştirmeyeceğini açıkladı.

Müşterilerin mağazada asılı olan bildiriyi görmesi üzerine durum söyle açıklandı; Sayın müşterilerimiz, 17.08.2018 tarihinde afişimizde bulunan telefon iPhone 6 ürünümüzün satışı durdurulmuştur. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” Bu kararın ABD'yi boykot etmemizden sonra aldığımızı belirtelim.

Bu karar hakkında BİM, henüz detaylı bir açıklama yapmamış olsa da durdurulmasının arkasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu kapsamında yaptığı konuşma etkili olmuş gibi görünüyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada Amerikan elektronik ürünlerine boykot uygulanacağını belirtmiş ve “ABD’nin elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafın da Samsung’u var.

Biz bunları bulacağız. Dolayısıyla biz kendimize yeteceğiz. Dışarıya para verip yaptırdığımız her işin daha güzelini yapıp biz dışarıda servis edeceğiz. Bu millet bunları yapmaya muktedirdir.” demişti.

Bunun dışında birçok yerli markada ABD'yi boykot edeceğini duyurmuş ve gerekli çalışmalara başlamıştı geçtiğimiz günler. BİM'in bu kararını nasıl buldunuz?

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları