Bilgisayarımı Windows 10 Masaüstüne Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 sisteminde masaüstündeki Bilgisayarım simgesini kaybedenlerden birisiyseniz, eski alışkanlıklarınıza devam etmenin bir yolu var. İşte masaüstüne tekrar bilgisayarım simgesini getirme.

Bilgisayarım simgesinin masaüstüne gelmesi için yapacağnız işlemlerde sadece Bilgisayarım için değil diğer simgeleri de geri getirmenize imkan sağlanacak. Denetim Masası ve Ağ Bağlantıları gibi simgeler de bu işlemler ile geri getirilebilir.

İşte Başlıyoruz!

1) Masaüstünde sağ tıklayın ve kişiselleştiri seçin.

2) Masaüstü simgelerini değiştire tıklayın

4) Bilgisayarın yanındaki kutuyu işaretleyin. Denetim Masası, Ağ ve Kullanıcı Dosyaları seçeneklerini de masaüstüne getirmek için kutuları işaretleyebilirsiniz.

5) Uygula düğmesine tıklayın ve masasüstüne geri dönün.

Eğer bilgisayarım simgesinin adını değiştirmek istiyorsanız üzerine bir defa tıklayın ve F2’ye basın. Ardından istediğiniz ismi yazarak isim değişikliği işlemini tamamlayın.

Özellikle bilgisayarım kullanımına çok alışan ve yeni sisteme geçmek istemeyen kişiler kolay bir şekilde bu değişikliği yapabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor..